Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Więcej informacji można znaleźć w Polityce Cookies.

Nazwa Szkoła Podstawowa nr 8 im. Adama Mickiewicza
Adres Bydynek A - ul. Krasińskiego 34
Budynek B - ul. Wyspiańskiego 1
41-300 Dąbrowa Górnicza
Kontakt
Telefon budynek A - 32 264 19 80
Telefon budynek B - 32 264 26 85

e-mail
sp8dabrowag@interia.pl
sp8budynek b@wp.pl
strona internetowa
https://sp8dabrowag.pl
 
 
 
Dyrektor mgr Monika Jarosińska
Dyrektor szkoły przyjmuje skargi i wnioski   :
Poniedziałek  15.00 - 16.00 budynek A
Czwartek        14.30 - 15.30 budynek B
Wicedyrektor :
Wtorek            14.00 - 15.00 budynek B
Wicedyrektorzy mgr Zdzisław Rogóż
Sekretariat Budynek A
Elżbieta Kubala - sekretarz szkoły
Agnieszka Blady- referent ds. uczniowskich
Budynek B
Marta  Koziak - pomoc administracyjna
Marzena Prochoń- starszy referent
Sekretariaty czynne od poniedziałku do piątku
w godzinach 7.30 - 15.30

Konsultacje dla rodziców:
Budynek A - pierwszy wtorek miesiąca
Budynek B - pierwsza wtorek  miesiąca
W pozostałe dni według harmonogramu dostępności nauczycieli /strona internetowa szkoły/
Opis Szkoła Podstawowa nr 8
Budynek  A      - klasy I - IV    
                        12 oddziałów -  253  uczniów
Budynek  B      - klasy V -VIII  
                        11 oddziałów - 232 uczniów

Baza szkoły:
Baza sportowa - budynek A
- sala gimnastyczna
- sala rekreacyjna
- boisko wielofunkcyjne
- plac zabaw
Pozostałe:
- świetlica z osobną jadalnią
-biblioteka z kącikiem czytelniczym i stanowiskiem    komputerowym
- gabinet pedagoga , psychologa i logopedy
- pracowania informatyczna
(stanowiska komputerowe z dostępem  do Internetu)
- gabinet profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskie
- gabinet terapeutyczny dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Baza sportowa - budynek B
- basen
- sala gimnastyczna
- boiska wielofunkcyjne
Pozostałe:
- świetlica z  jadalnią
- biblioteka z kącikiem czytelniczym i 3 stanowiskami komputerowymi
- pracownia informatyczna z Internetem szerokopasmowym
- pracownia językowa
- pracownia biologiczna
- pracownia fizyczna
- pracownia geograficzna
- pracownia multimedialna
- gabinet profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej
- gabinet terapeutyczny dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Szkoła posiada następujące certyfikaty:
- Szkoła z klasą
- Lepsza Szkoła
- Bezpieczna Szkoła
- Szkoła Dobrego Wychowania

Szkoła realizuje programy ogólnopolskie:
Narodowy program Rozwoju Czytelnictwa
Kształcenie Animatorów Sportu Szkolnego
Bieg po zdrowie Akademia Puchatka
Trzymaj formę
Zachowaj trzeźwy umysł
Edukacyjna sieć anty smogowa
Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka.
Oferta edukacyjna Konsultacje dla uczniów ze wszystkich przedmiotów.
ZAJĘCIA SPECJALISTYCZNE;
- zajęcia z gimnastyki korekcyjnej
- zajęcia logopedyczne
- zajęcia rewalidacyjne
- zajęcia rozwijające umiejętności uczenia się
- zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-   społeczne
- zajęcia korekcyjno -kompensacyjne
- wsparcie pedagoga i psychologa
- nauczyciel współorganizujący proces kształcenia
- zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze
Języki obce Język angielski w klasach I - VIII
Język niemiecki w klasach VII i VIII
Pedagog szkolny Godziny pracy:  budynek A  
Pani Joanna Tłustochowicz
poniedziałek -            8.00 - 13.30
wtorek -                     8.00 - 14.00
środa -                        8.30 - 13.30
czwartek -                  10.00 - 13.00
piątek -                        8.30 - 12.30  , 12.45 - 14.30

Godziny pracy:  budynek B Pani Jolanta Drąg
poniedziałek -         8.30 - 13.00
wtorek -                   9.00 - 14.00
środa -                     9.40 - 15.30
czwartek -              10.30 - 14.30
piątek -                     9.45 - 12.45
Psycholog szkolny, logopeda Godziny Pracy : Anna Kucharska-Hul   -  psycholog
wtorek           8.00 -11.00     budynek A
środa -           8.30 - 10.30    budynek A
środa -          11.00 - 15.30   budynek B
czwartek -    12.30 - 15.30   budynek B

Logopeda  -  Pani Agnieszka Juszczyk
Godziny pracy:
poniedziałek   8.00-8.45      budynek B  
                   11.45-15.20      budynek A
wtorek           8.00 - 8.45     budynek A
                     8.55 - 9.40     budynek B
środa             8.00 - 8.45     budynek B  
czwartek        8.00 - 8.45    budynek A
piątek         11.45 - 15.20    budynek A
Biblioteka szkolna Pani Ilona Więcław - budynek A
Godziny pracy:
poniedziałek - 8.00 - 15.00
wtorek -           8.00 - 14.00
środa -             8.00 - 14.00
czwartek -       8.00 - 14.00
piątek -            8.00 - 13.00

Pani Lidia Staszak - budynek B
poniedziałek - 8.00 - 14.00
wtorek - 8.00 -  14.00
środa - 8.00 - 14.00
czwartek - 8.00 - 14.00
piątek - 8.00 - 14.00
Świetlica szkolna Pani Izabela Bednarska - kierownik świetlicy

Godziny pracy: budynek A
poniedziałek - piątek        6.30 - 17.00
Stołówka szkolna Serwowanie obiadów dla uczniów:
poniedziałek - piątek
w godzinach        11.30 - 11.45 kl. I - III
w godzinach        12.30 - 12.45  kl. IV


Pani Jolanta Tambor-Jachna
Godziny pracy: budynek B
poniedziałek - piątek   7.00 - 16.00

Serwowanie obiadów dla uczniów:
poniedziałek - piątek
w godzinach  12.25 - 12.45
Gabinet profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej Pani Barbara Wałek - pielęgniarka dyplomowana

Dyżury: budynek A
poniedziałek    -  7.30  - 11.30
środa                -  7.30  - 11.30
piątek               -  7.30  - 12.00

Dyżury: budynek B
wtorek              -  12.00 - 15.05
czwartek           -  13.00 - 15:05
Dane wyłączone z Biuletynu Informacji Publicznej
Zakres danych Adres zamieszkania oraz miejsce położenia nieruchomości z części B oświadczeń majątkowych
Podstawa prawna art. 24i ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 559 z poźn.zm.).
Osoba wyłączająca Małgorzata Durbacz - NACZELNIK WYDZIAŁU OŚWIATY
Szczegóły publikacji
Szczegóły publikacji
Data ost. zmiany 2022-11-17 17:39:13
Data utworzenia 2017-06-01
Data udostępnienia 2003-07-09 09:28:51
Osoba odpowiedzialna Edward Czaja
Udostępnił Anna Psuj