Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Więcej informacji można znaleźć w Polityce Cookies.

2020-10-30
Wydział Geodezji i Kartografii ogranicza obsługę na miejscu

Do 6 listopada Wydział Geodezji i Kartografii ogranicza bezpośrednią obsługę mieszkańców. Powodem ograniczenia działalności jest objęcie kwarantanną i przejście na pracę zdalną większości pracowników wydziału.

Do 6 listopada wstrzymane zostaje bieżące wydawanie przy stanowisku obsługowym m.in. wypisów, wyrysów z operatu ewidencji gruntów i budynków, kopii map ewidencyjnych i zasadniczych. Do ich otrzymania konieczne jest wcześniejsze złożenie wniosku i umówienie wizyty.

Wszystkie wnioski do wydziału można składać drogą elektroniczną (preferowany mail – na adres geodezja@dg.pl, ale także SEKAP lub ePUAP) oraz tradycyjnie w skrzynce podawczej przy wejściu do Urzędu Miejskiego. Druki wniosków dostępne na stronie https://www.bip.dabrowa-gornicza.pl/73697 Po rozpatrzeniu wniosku pracownicy będą kontaktować się w sprawie odbioru dokumentów.


Praca Referatu Rejestracji Pojazdów zawieszona

Do 2 listopada włącznie przedłużono zawieszenie funkcjonowania Referatu Rejestracji Pojazdów. Powodem zawieszenia działalności jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem i objęcie kwarantanną pracowników referatu.

W związku z powyższą sytuacją, do 2 listopada włącznie, nie będzie możliwości załatwienia w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej spraw związanych z rejestracją pojazdów. Wyjątkiem jest zakup nowego pojazdu w salonie, który nie posiada tablic rejestracyjnych. W takich sytuacjach prosimy o kontakt z Wydziałem Sprawy Obywatelskich pod numerem 32 295 69 02.

Wszystkie wizyty umówione w Referacie na ten tydzień zostały anulowane, o czym sms-owo powiadomieni zostali wszyscy zainteresowani klienci. Po wznowieniu pracy Referatu, pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich będą kontaktować się bezpośrednio ze wszystkimi klientami, których wizyty zostały anulowane i będą ustalać nowe, dogodne terminy.

Bez zmian realizowane będą wszystkie sprawy Referatu Uprawnień i Rejestrów – związane m.in. z wydawaniem uprawnień do kierowania pojazdami, uprawnień przewozowych czy związane z tzw. działalnością regulowaną czyli ośrodkami szkolenia kierowców czy stacjami diagnostycznymi.