Strona BIP wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji oferowanych usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie tych plików.
W innym przypadku prosimy o opuszczenie portalu.
Strona Główna Strona Główna Strona Główna logo urzędu
Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej
Szukaj...
Dane podmiotu
Spis podmiotowe
Menu przedmiotowe
Inne
 
Placówki oświatowo- wychowawcze Drukuj...
Nazwa
Przedszkole nr 15

Adres
ul. Kozubka 1
42-530 Dąbrowa Górnicza- Strzemieszyce
Kontakt
Telefon/ Fax
(032) 264 51 61
e-mail
strona internetowa
Dyrektor
Lucyna Jakoniuk pełni funkcję dyrektora od 1991 r.
Opis i oferta dydaktyczna
Przedszkole nr 15 w Strzemieszycach istnieje od 1959 roku i znajduje się na ul. Kozubka 1 w spokojnej i bezpiecznej okolicy. Przedszkole posiada plac zabaw, który jest ogrodzony, bezpieczny i wyposażony w nowoczesne urządzenia ogrodowe.

Przedszkole czynne jest w godzinach od 6:00 do 16:30 i  składa się z 4 oddziałów, liczących 96 dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 6 lat. Realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego odbywa się od godz. 8.30 do godz. 13.30.

Nasze Przedszkole posiada wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która systematycznie podnosi swoje kwalifikacje oraz zdobywa kolejne stopnie awansu zawodowego. Kadrę pedagogiczną stanowi 7 wykształconych i doświadczonych nauczycielek, z czego 6 posiada wykształcenie wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym, 1 nauczycielka wyższe zawodowe z przygotowaniem pedagogicznym.

Od lat cały personel stara się tworzyć przyjazny klimat i wspomagać wszechstronny rozwój dzieci. Priorytetem naszego przedszkola jest kształtowanie nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych ponieważ zdrowie dziecka jest podstawowym warunkiem pomyślnego rozwoju wychowawczego i rozwoju intelektualnego. W naszej placówce tworzymy miłą i ciepłą atmosferę, aby wszystkie dzieci czuły się akceptowane i bezpieczne, a rodzice zostawiali je u nas z pełnym zaufaniem. W ostatnich latach dokonano wielu remontów celem poprawy warunków pobytu dzieci w przedszkolu. Pomieszczenia przedszkolne są estetyczne, funkcjonalne i utrzymane w czystości.

Nauczyciele realizują podstawę programową wychowania przedszkolnego w oparciu o program edukacji przedszkolnej "Ku dziecku" nagrodzony w konkursie MEN na najlepszy program wychowania przedszkolnego. Jego autorki to Barbara Bilewicz-Kuźnia i Teresa Parczewska z Zakładu Pedagogiki Przedszkolnej Instytutu Pedagogiki UMCS.
Placówka oferuje zajęcia dodatkowe, które nie kolidują z zajęciami organizowanymi w ramach pracy wychowawczo - dydaktycznej i prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów. Są to: język angielski i rytmika.

Na uwagę zasługuje również to, że Przedszkole współpracuje z licznymi instytucjami kulturalno - oświatowymi i innymi instytucjami działającymi na rzecz oświaty:  Szkoła Podstawowa nr 5 i 17, Zespół Szkół Muzycznych, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3, Teatr Dzieci Zagłębia, Miejska Biblioteka Publiczna filia nr 8, Muzeum Miejskie "Sztygarka", Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie, Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, OSP w Strzemieszycach, Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie.

Placówka uczestniczy w różnorodnych projektach i programach ogólnopolskich, m.in.: program edukacyjny "Kubusiowi Przyjaciele natury", Program Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków "Akademia Aquafresh", akcja pod patronatem SGGW I PTD Zdrowy Przedszkolak - "Piramida Żywienia Przedszkolaka", program Akademii Zdrowego Przedszkolaka "Bezpieczny Przedszkolak", akcja "Góra grosza", projekt "Zielone słońce dzieciom - warsztaty teatralne", akcja "Korek", program antynikotynowy "Czyste powietrze wokół nas", akcja "Książka dla szpitala",  pakiet edukacyjny "Jestem odpowiedzialny za zwierzę, którym się opiekuję", akcja ekologiczna "Fundusze za puste tusze".

Nasi wychowankowie mają również możliwość rozwijania zainteresowań, prezentowania swoich umiejętności w środowisku lokalnym poprzez udział w konkursach o charakterze miejskim i ogólnopolskim - plastycznych, muzycznych, tanecznych, recytatorskich, kontakt ze sztuką i kulturą (teatrzyki, koncerty, wyjścia do muzeów, wystawy, biblioteki, itp), prowadzenie "doświadczeń" odzwierciedlających prawa fizyki, chemii itp., możliwość obserwacji zmian w przyrodzie w salach i ogrodzie przedszkolnym oraz na wycieczkach.
Pliki
Szczegóły publikacji...
    Data ost. zmiany: 4 października 2014
    Wszystkie zmiany
Licznik odwiedzin: 20585892 Oficjalna strona o BIP